Wybuch w budynku wielorodzinnym w Juszkowie

24 stycznia 2017 r. około godziny 15:00 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pruszczu Gdańskim z informacją o zawaleniu się ściany szczytowej budynku wielorodzinnego w wyniku wybuchu. Do miejscowego zagrożenia doszło w miejscowości Juszkowo. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz ewakuacji mieszkańców z budynku (łącznie 8 osób). Jedna z osób (kobieta znajdująca się w mieszkaniu w którym nastąpiła eksplozja) doznała poparzenia II stopnia.

Przy pomocy stempli drewnianych wstępnie zabezpieczono stropy, w miejscu zniszczonej ściany. Jednocześnie przystąpiono do przeszukiwania gruzowiska (powstałego po wybuchu w budynku) w celu wykluczenia znajdowania się pod nim ewentualnych osób poszkodowanych (nie odnaleziono nikogo). Gruzowisko zostało usunięte przy pomocy przybyłej na miejsce zdarzenia koparki. Budynek w miejscu zniszczonej ściany został zabezpieczony przy pomocy folii przed złymi warunkami atmosferycznymi.Komenda Wojewódzka
PSP w Gdańsku

Komenda Główna
Państwowej Straży Pożarnej