Aktualności > O nas > Wyposażenie
Siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Samochód lekki ratownictwa drogowego na podwoziu Mercedesa. Rok produkcji 2007. Wyposażony w wysokoprężny silnik o mocy 150 KM. Wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczych związanych z usuwaniem skutków wypadków komunikacyjnych i innych miejscowych zagrożeń. Obsada 6 osób.

Nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy na podwoziu GBA 2,5/16 Mercedes. Samochód wyposażony jest w zbiornik 2500 litrów wody, zbiornik 250 litów środka pianotwórczego oraz autopompa o wydajności 1600 l/min,. Silnik wysokoprężny o mocy 300 KM. Samochód wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń. Obsada 6 osób.

Ciężki samochód gaśniczy wodno – pianowy, na podwoziu MAN. Rok produkcji 2011. Posiada zbiornik o pojemności 5000 litrów na wodę i 500 litrów na środek pianotwórczy oraz autopompę o wydajności3200 l/min. Samochód wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń. Przedni napęd ułatwia usuwanie zdarzeń w trudnym terenie.

Podnośnik hydrauliczny z drabiną o wysięgu 21 m na podwoziu samochodu ciężarowego Volvo FL 6. Rok produkcji 2001. Samochód ten wykorzystywany jest do ewakuacji ludzi z wysokości oraz do prowadzenia działań gaśniczych w obrębie budynków wysokich.

Samochód lekki rozpoznawczo ratowniczy na podwoziu Fiat Freemont. Rok produkcji 2014 z napędem 4X.4 Posiada silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 dm3 i mocy 175 KM. Pojazd posiada siedem miejsc co umożliwia przewożenie większej ilości ratowników na miejsce prowadzonych działań.

Samochód lekki rozpoznawczo ratowniczy na podwoziu Ford Ranger. Rok produkcji 2013 z napędem 4X4 Posiada silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o pojemności 2,2 dm3 i mocy 165 KM. Pojazd jest wykorzystywany do prowadzenia rozpoznania przez dowódców akcji ratowniczych oraz do przewożenia specjalistycznego sprzętu i wyposażenia, szczególnie w trudnym terenie.

Quad Arctic Cat. Pojazd przeznaczony do działań w ekstremalnym terenie.