Pożar hali w Marszewskiej Koloni

W dniu 11.10.2017r. o godzinie 23:56 w miejscowości Marszewska Kolonia przy ul. Potokowej 4 wybuchł pożar w hali produkcyjnej o wymiarach 45m/60m/4m, w której produkowany był pelet oraz artykuły higieniczne.Z informacji uzyskanej od właściciela w hali przed pożarem nikt się nie znajdował. Do działań Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponowało 13 zastępów składających się z samochodów gaśniczych ciężkich oraz średnich.

Działania strażaków były utrudnione ze względu na wysoką temperaturę i silne zadymienie. Dodatkowe zagrożenie wybuchowe stwarzały znajdujące się wewnątrz hali butle z gazem propan-butan, acetylen oraz zbiornik z olejem napędowym.

Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali cztery prądy wody w natarciu na palącą się halę oraz piąty prąd z SH 21 na dach. Po przyjeździe na miejsce działań wszystkich zastępów i zapewnieniu zaopatrzenia wodnego pożar został zlokalizowany około godziny 4:45.

Prace rozbiórkowe hali prowadzone przez strażaków wraz z dogaszaniem zarzewi ognia trwały jeszcze do dnia 13.10.2017r. Podczas działań na miejscu byli obecni:

  • st. kpt. Jan Chodukiewicz – Komendant PSP w Pruszczu Gdańskim,
  • mł. bryg. Wojciech Wanat - Zastępca Komendanta PSP w Pruszczu Gdańskim,
  • Leszek Grombala - Wójt Gminy Kolbudy,
  • Marek Zimakowski - Wójt Gminy Przywidz.


Opracowanie: kpt. Paweł Maj, zdjęcia: KP PSP Pruszcz Gdański