OBÓZ SZKOLENIOWY DLA MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH W MIEJSCOWOŚCI ŁAPINO

W drugiej połowie sierpnia 2019 r. odbył się Obóz Szkoleniowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w miejscowości Łapino. W obozie wzięło udział 37 członków MDP w wieku od 9 do 16 lat.

Obóz zorganizowano na terenie ośrodka wypoczynkowo – szkoleniowego „DOROTA" położonego nad pięknym jeziorem Kartuskim. W ramach obozu młodzież miała okazję, poza zajęciami strażackimi, aktywnie spędzić czas podczas wycieczek pieszych i autokarowych. Uczestnicy obozu odwiedzili Muzeum Starej Papierni w Łapinie gdzie również mieli możliwość przejażdżki drezynami po nieczynnym już szlaku kolejowym, Muzeum kolejnictwa w Kościerzynie, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Obozowicze korzystali również z basenu w pobliskim kompleksie hotelowym. Na terenie ośrodka młodzież miała do dyspozycji kąpielisko i sprzęt wodny. Właściciele ośrodka zorganizowali grę terenową, gdzie dzieci mogły wykazać się sprytem oraz znajomością topografii terenu. Każdy z uczestników otrzymał symboliczną nagrodę ufundowaną przez organizatora.

Na obozie gościli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego, którzy wypełnili czas ćwicząc z młodzieżą pierwszą pomoc i ratownictwo wodne. Obóz odwiedził również Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim mł. bryg. Wojciech Wanat.

Czas pomiędzy zajęciami wypełniały gry zespołowe, niedzielna Msza Święta. Nie obyło się również bez wieczornych ognisk, śpiewania piosenek i pieczenia kiełbasek.

Obóz odbył się dzięki dofinansowaniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz środkom finansowym przekazanych przez sponsorów. Na zakończenie obozu każdy z uczestników otrzymał strażackie gadżety i słodkości.

Kadrę obozu stanowili druhowie ochotnicy z OSP Pręgowo, OSP Kolbudy oraz wolontariusze. Zajęcia prowadzili również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.

Organizatorzy w tym miejscu pragną podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację obozu, dzięki czemu dzieci mogły aktywnie spędzić czas podczas wakacyjnego wypoczynku. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy OSW „DOROTA", którzy przez cały czas trwania obozu zapewniali obsługę na wysokim poziomie.