Ewakuacja gimnazjum w Przejazdowie

09 marca 2017 r. o godzinie 11:02 tutejsze Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało zgłoszenie o zasłabnięciu kilkorga z uczniów Publicznego Gimnazjum w Przejazdowie.

Po przybyciu zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren szkoły oraz udzielono pomocy w trwającej ewakuacji budynku. Łącznie ewakuowano 101 osób. Równocześnie ratownicy w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych wyposażeni w detektor wielogazowy jak i detektor chloru dokonywali pomiaru stężeń we wszystkich pomieszczeniach szkoły (nie stwierdzono obecności substancji niebezpiecznej).

Na miejscu zdarzenia ratownicy udzielali osobom poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (tlenoterapia, komfort termiczny oraz wsparcie psychiczne). Zespoły Ratownictwa Medycznego sukcesywnie odwoziły poszkodowane osoby do szpitali w Gdańsku. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany również zastęp chemiczny z JRG Gdynia, który po przybyciu na miejsce sprawdził za pomocą detektorów skalibrowanych na gazy bojowe i przemysłowe wszystkie pomieszczenia szkoły (nie stwierdzono zagrożenia). Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez policję oraz zabraniu wszystkich poszkodowanych do szpitala zakończono działania.
Opracowanie: sekc. Bartosz Sosiński, zdjęcia: KP PSP Pruszcz Gdański

Komenda Wojewódzka
PSP w Gdańsku

Komenda Główna
Państwowej Straży Pożarnej